Aplikace KETTmaps

Firma Pafers vytvořila společně se značkou BH Fitness aplikaci KINOMAP a tato aplikace byla nějakou dobu chráněna pouze pro značku BH Fitness. Nyní je již uvolněna i pro ostatní značky a firma KETTLER ji začala nabízet pro svoje produkty pod názvem KETTMAPS. Výhodou je rozšíření o možnost používání i na levnějších přístrojích, ale za podmínky, že se automaticky nemění zátěž podle profilu trasy, ale podle pokynů během cvičení.

Co aplikace nabízí:

Aplikace nabízí více než 70 tisíc kilometrů nafilmovaných tras a to jak pro cyklotrenažéry a rotopedy, tak pro běžecké pásy, ale i pro veslovače a samozřejmě ji mohou využívat i majitelé crossových trenažérů. Jedná se skutečně nafilmované trasy, které se posouvají podle toho jak šlapete a zároveň můžete sledovat jak rychle ji běžel nebo jel uživatel, který ji filmoval a vidíte i profil trasy a mapku. Profil se pak přenáší do zátěže stroje (u modelů propojených prostřednictvím Bluetooth) a tak pokud vede trasa do kopce, zátěž se zvedá a pokud vede z kopce zátěž klesá.

Na co si dát pozor:

Výběr trenažéru:

  • Trenažéry s integrovaným Blutooth modulem umí přenášet profil do zátěže.
  • Trenažéry s manuální regulací a pouze opěrkou pro tablet nebo telefon, dostávají pouze instrukce od programu (zvedněte zátěž na stupeň..)
  • Aplikace má omezený výběr tras zdarma.
  • Pro plné využívání všech funkcí a možností je nutné zaplatit předplatné s možností na měsíc, několik měsíců či rok.
  • Aplikace pracuje v prostředí operačních systémů Android a iOS.

Podívejte se na video:

Jak aplikace funguje v případě, že přístroj nemá Bluetooth modul:

Stáhnete si aplikaci KETTMAPS z Google Play pro výrobky s operačním systémem Android a z iTunes pro výrobky s operačním systémem iOS. Pak pokračujete otevřením aplikace a zadáním svého profilu až do místa, kde zvolíte připojení přes FRONT CAMERA apak již jen vyberete přístroj a zvilíte trasu. Při výběru trasy se Vás to bude ptát na předplatné a nebo použití zdarma, pokud zvolíte použití zdarma, přepne vás aplikace na trasy, které je možné používat zdarma. Pokud zvolíte trasu a začnete šlapat, přední kamera snímá Váš pohyb a tím se dá trasa do pohybu, pokud zastavíte šlapání trasa zastaví. V průběhu trasy Vás bude aplikace informovat o přidání nebo ubrání stupně zátěže, což samozřejmě nemusíte činit.

Jak aplikace funguje v případě, že přístroj má Blutooht modul v počítači:

Stáhnete aplikaci stejným způsobem a otevřete. Dále postupujte stejně při zadání svého profilu až do místa připojení přes Bluetooth modul a pak se propojí Váš přístroj s Vaším tabletem či telefonem. Pro propojení a dobré fungování musí mít Váš přístroj Blutooth 4,0 SMART. Po propojení se pak vybraná trasa chová tak, že zátěž se mění podle profilu trasy automaticky. U běžeckých pásů je to náklon.

Jak s přihlášením:

Možné doplnění:

Do aplikace můžete připojit další přístroje jako je hrudní snímač tepové frekvence s Bluetooth přenosem, nebo snímač kadence (frekvence šlapání) s Bluetooth přenosem.

Výsledky cvičení:

Součástí nabídky je i Vaše Historie, kde si můžete dohledat podrobnosti o Vašem tréninku. Data o Vašich trasách, časech, vzdálenostech atd. z nich mohou být automaticky exportovány jako TCX nebo GPX formát ze systému Android. Součástí zobrazení při tréninku jsou vždy tyto základní měřené údaje, případně grafy průběhu trasy apod.