BH Fitness Dual

Firma BH Fitness přišla s řadou výrobků DUAL nebo i.CONCEPT, které umožňují propojení počítačů trenažérů s tabletem nebo chytrým telefonem  a též umožňují využívání např. Google maps (street view, satelite view, map view). Novinkou pro letošní rok bude rovněž KinoMap, kdy můžete využívat nafilmované trasy. Tyto trasy jsou zpoplatněné, na rozdíl od aplikací pro využití Google map, ale můžete si stáhnout aplikaci Kinomap na měsíc zdarma a teprve pak zjistit, zda Vám stojí za zakoupení licence na trvalé používání. Stažením aplikace získáváte možnost ukládat si tréninková data na server po provedení registrace (vše zdarma). Mnozí zákazníci, kteří nemají v oblibě svět počítačů a internetu, mohou mít z těchto výrobků obavy, ale tyto obavy jsou naprosto zbytečné, protože je to jen přidaná hodnota stroje, a pokud nechcete tyto možnosti využívat, tak samozřejmě nemusíte. Všechny přístroje mají všechny funkce jako dříve.

Stroje označené Dual budeme většinou dodávat bez přiloženého DualKitu a pokud budete mít zájem o používání aplikací, tak si jednoduše objednáte DualKit, což je krabička, kterou zasunete do počítače rotopedu, běhacího pásu, elipticalu a pod. a pomocí Bluetooth propojíte s Vaším tabletem. Již nyní se objevují další firmy s podobnými možnostmi, ale firma BH Fitness umožnuje využívat aplikaci KINOMAP, kde jsou skutečně reálně se pohybující obrázky, kdy profil tratě se promítá do obtížnosti šlapání (u rotopedu). Nově nyní nabízíme i stroje, které budou v textu označené touto ikonou a mají písmeno "i" před názvem, jako například i.F2W, mají již Dual Kit v počítači z továrny nainstalován:
i.concept technologie

Jako příklad se můžete podívat na ryze amatérské video s natočeném používání aplikace kinomap včetně připojení. Pro Vaši informaci, jak vypadají přístroje označené DUAL, uvádíme několik možností:

Aplikace, které je možné stáhnout a které spolupracují s přístroji označené DUAL:

Run on Earth

Tuto aplikaci si můžete stáhnout a používat zcela zdarma. Aplikace pracuje na Google maps, kde si můžete nastavit libovolnou trasu a to všude tam, kde má Google nafilmované obrázky a to je prakticky po celém světě. Můžete tedy poznávat svět během cvičení. Pak si můžete přepínat mezi třemi zobrazeními: Street View, Satelite View a Map View.

Kompatibilita: operační systém iOS 6,0 a novější ( iPhone, iPad, iPod touch), operační systém Android 5,0 a novější (idelní pro telefony a tablety Samsung, ale pracuje i na ostatních). Upozorňujeme rovněž na potřebnost Bluetooth Smart a WIFI v místě používání.

Kinomap

Aplikace, která Vám umožní promítání na Váš tablet nebo telefon reálné tratě nafilmované a zpracované tak, že když je stoupání na trase, Vaše zátěž se zvedá (rotopedy a eliptické trenažéry) a nebo se zvedá náklon (běžecké pásy). Naleznete zde stovky nafilmovaných tratí např. i z Tour de France atd. Je zapotřebí upozornit na fakt, že tato aplikace běží zdarma pouze jeden měsíc a pak se můžete rozhodnout, zda si ji chcete přikoupit buď na měsíc, nebo na čtvrt roku a nebo třeba na rok.

Kompatibilita: operační systém iOS 4,3 a novější ( pro iPhone, iPad, iPod touch). Operační systém Android 4.0.2 ( nejen pro tefefony a tablety Samsung) upozorňujeme na potřebu Bluetooth 4,0 a vyšší a samozřejmě WIFI v místě použití.

Webathletic

Aplikace se čtyřmi parametry tréninku s možností dalších her a použití společně s dalšími uživateli Webathletic. Odpor v závislosti na svahu. Aplikace je zdarma ke stažení a používání.

Kompatibilita: Operační systém iOS 6,0 a novější ( iPhone5, iPad, iPod touch). Operační systém Android zatím ne. Nutnost WIFI v místě užívání.

Cycle on Earth

Tato aplikace běží na stejném systému jako Run on Earth, to znamená na mapách Google a opět si můžete přepínat zobrazení mezi Street View, Satelite View a Map View. Aplikace je zdarma ke stažení a používání.

Kompatibilita: Operační systém iOS 6,0 a novější ( iPhone, iPad, iPod touch). Pro operační systém Android by měla být k dispozici koncem roku 2014.

FitConsole

Aplikace pro rotopedy, elipticaly a běžecké pásy s pestrou nabídkou cvičebních programů, která je schopna sledovat trénink a zobrazit Váš progres v plnění cílů. Jedná se o zdokonalený počítač Vašeho přístroje. Aplikace je zdarma.

Kompatibilita: Operační systém Adndroid 4,0 a vyšší.

Cycle Rush 2

Aplikace zvyšující motivaci. Stažením aplikace Rush 2 si užijete vzrušující a poutavý zážitek, který poskytuje! Aplikace je nabitá skvělými funkcemi na trati s Vaším fitness tréninkem. Můžete kombinovat s XKIT sledující Vaše otáčky a frekvenci šlapání. Aplikace je zdarma.

Kompatibilita: Operační systém iOS 6,0 nebo vyšší (iPhone, iPad, iPod touch). Android koncem roku 2014.

Tread Monitor

Aplikace pro běžecké pásy označené Dual. Obsahuje 12 přednastavených profilů, program HRC řízený frekvence srdečního pulsu, Recovery test a funkci Quick Start. Aplikace je zdarma.

Kompatibilita: iOS 6,0 a novější (iPhone, iPad, iPod touch). Odzkoušeno nejen na iPhone5. Android ne.

Pedal Monitor

Aplikace se 4 základními přednastavenými profily, každý z nich má 3 úrovně intenzity. Obsahuje také funkci Quick Start, Frekvenci srdečního pulsu, nastavení cílové hranice Wattů a Recovery test.

Kompatibilita: iOS 6,0 a novější (iPhone, iPad, iPod touch). Odzkoušeno nejen na iPhone5. Android ne.